Kasza Bulgur - co to takiego

Kasza Bulgur to kasza otrzymywana z pszenicy durum -  a więc najbardziej wartościowej odmiany pszenicy. Powstaje z suszonych i gniecionych ziaren. Dla nas może być nowością, jednak mieszkańcy Bliskiego Wschodu znają ją już od ponad 4000 lat! Jest bezkonkurencyjnie lepsza zarówno od kaszy manny jak i kaszy kuskus.

Jest świetnym źródłem błonnika - posiada go nawet dwa razy więcej niż kasza manna czy kuskus, dzięki czemu pozytywnie wpływa na pracę układu trawiennego. Pomoże również naszemu sercu dzięki wysokiej zawartości potasu, a fosfor pozytywnie wpłynie na nasze kości i zęby. Kasza Bulgur zawiera też duża dawkę magnezu, tak bardzo potrzebnego w codziennej dziecie i szereg niezbędnych witamin, a do tego jest o wiele mniej kaloryczna od swoich kuzynek, więc jej wprowadzenie do diety może znacznie ułatwić zrzucenie zbędnych kilogramów.


Wprowadzić ja do swojej diety mogą również kobiety w ciąży - kasza Bulgur jest bowiem dobrym źródłem witaminy B9, a więc kwasu foliowego niezbędnego do prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki.

Warto znać specyficzny sposób gotowania kaszy Bulgur - 1 porcję kaszy należy załać 2,5 porcji wrzącej, lekko osolonej wody. Gotować ok. 7 minut bez przykrycia. (przepis z https://donki.com.pl/pl/p/KASZA-BULGUR-1kg/169 ).
Następnie garnek należy zdjąć z ognia, przykryć i pozostawić do spęcznienia. Będzie wtedy gotowa by użyć jej w naszych potrawach. Kasza Bulgur świetnie sprawdza się jako zamiennik dla ziemniaków czy kaszy gryczanej, a więc najpopularniejszych u nas dodatków do obiadu.

Komentarze